Młode małżeństwo a kredyt hipoteczny

Nie chcemy być zmuszani do wynajmowania mieszkania przez pierwsze lata małżeństwa. Chcemy własne cztery kąty. Potrzebujemy możliwości gospodarowania na swoim. W konsekwencji szukamy spokoju i bezpieczeństwa. Nikt nie chce być zdanym na łaskę czy niełaskę wynajmującego. Dlatego poszukujemy rozwiązań alternatywnych.

Co zrobić gdy brakuje na mieszkanie

Nawet najbardziej szczodra rodzina w kopertach weselnych nie przekaże w nasze ręce równowartości mieszkania. Dzisiaj młode osoby boją się, czy po zaślubinach nie zostaną z długami. A co dalej? W końcu tak bardzo chcemy żyć razem, na własną rękę. Młodzi ludzie cieszą się gdy znajdą w miarę tanie mieszkanie na wynajem z umową dłuższą niż na rok. W takim miejscu można zacząć myśleć nad przyszłością.

I wtedy zaczyna się burza mózgów. Jak odmienić sytuację, jak zdobyć własne, wymarzone mieszkanie. Młode osoby kierują swoje kroki do banków w poszukiwaniu odpowiedzi. Jednak zadania nikt im nie ułatwi, serwis https://hipoteki.net zwraca uwagę na kilka aspektów:

 • bardzo dobrze dla Waszej zdolności kredytowej, że szukacie zobowiązania razem. Mniejsze, ale zsumowane dochody dadzą większe możliwości.
 • sprawdźcie, czy możecie łatwo podnieść zdolność kredytową, np. rezygnując z kart kredytowych, czy spłacając zaległe mniejsze raty, np. za sprzęt RTV / AGD.
 • czy ktoś z najbliższych może być współkredytobiorcą i przez to podnieść jeszcze bardziej Wasze możliwości.
 • Można też pokombinować przy samym kredycie. Zobowiązane wzięte na więcej lat będzie w konsekwencji wyższe, jednak odpowiednio droższe. Raty równe równe mają lepszy wpływ na zdolność kredytową. To samo się tyczy każdej odłożonej złotówki. Dzięki wyższemu wkładowi własnemu możemy otrzymać lepsze warunki, a co najważniejsze przez kolejne lata będzie nam spłacać kredyt po prostu lżej. Banki działające w Polce preferują zobowiązania brane w złotówkach, zgodnie z rekomendacją S. Średnio kredyty walutowe są o 20% droższe.

  Uwagi ogólne

  Trzeba być jednak cierpliwym. Na znalezienie fajnego mieszkania trzeba poświęcić trochę czasu. Warto posiedzieć i poprzeglądać oferty. Popytać też znajomych. Pamiętajcie, to miejsce nie na sezon, czy dwa. Musi spełniać Wasze oczekiwania. Nikit nie chce spędzić w korkach trzech godzin dziennie dojeżdżając do pacy. Do najbliższej knajpki z domowymi obiadami w rozsądnej cenie nie możemy iść więcej jak 30 minut piechotą. Trzeba mieć, gdzie wyjść, gdzie poćwiczyć i co zrobić z wolny czasem. Dlatego Parki, tereny zielone są w cenie. Sprawdzicie też:

 • czy jest gdzie zaparkować,
 • jacy wydają się sąsiedzi,
 • czy okolica wydaje się bezpieczna.
 • czy jest gdzie zrobić poranne, najpotrzebniejsze zakupy,
 • czy będzie gdzie zostawić rowery,
 • czy osiedle jest przyjazne dzieciom,
 • czy są windy.
 • I nie, nie można wziąć kredytu hipotecznego bez zgody współmałżonka. Zapewnienia, że to ma być niespodzianka na niewiele się zdadzą 🙂 Powodzenia życzy serwis Akcja Wesele!

  One thought on “Młode małżeństwo a kredyt hipoteczny

  • 26 czerwca 2017 at 13:53
   Permalink

   Świetny artykuł. Oby więcej tegu typu wpisów w Internecie.

   Reply

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *