Były Kwiaty, pierścionek i wielkie szczęście, co dalej?

Nie pozwól, aby przygotowania do tego „najpiękniejszego dnia w życiu” przysłoniły jego wyjątkowość. To pełen profesjonalizm zaangażowanych firm i wyjątkowi goście tworzą niezapomnianą atmosferę chwili.

Od czego zacząć? Mieliście na oku Urząd Cywilny/kościół już wcześniej? Od razu warto zabrać się za szukanie Sali. Nie tylko cena, dostępne terminy i maksymalna liczba gości są głównymi wyznacznikami funkcjonalności. Planujecie poprawiny? Czy duża część gości będzie potrzebowała noclegu, czy wreszcie miejsca gdzie spokojnie mogą zaparkować samochód. Masz ulubioną kwiaciarnie? Ale nawet najmilsza obsługa może się nie zdecydować na pracę 50km od siedziby firmy. Dlatego warto przygotować listę z odpowiednimi adnotacjami i konsekwentnie, krok po kroku dopinać wszelkie szczegóły. Można postarać się nawet o pomoc specjalisty, plannerki weselne są gotowe od ręki odciążyć Ciebie z wielu obowiązków.

formalności związane ze ślubem

Ostrożnego Pan Bóg strzeże. wpisanie do zeszytu z terminami nie daje Tobie żadnej gwarancji. Tylko spisana na papierze, obustronna umowa powinna Cię uspokoić. Oczywiście podana procedura nie powinna się ograniczać tylko do sali. Warto o tym pamiętać szukając zespołu, auta, kwiatów a nawet tortu. To nic nie kosztuje, a na pewno zapewni Wam, drodzy Młodzi spokojniejszy sen.

Warto wykorzystać efekt skali. Jeżeli sala weselna nie zapewnia napojów i alkoholu warto poświęcić trochę czasu na rozejrzenie się po okolicy. Pewnie okaże się, że po pokonaniu 10km można kupić butelkę wina czy wódki taniej o 3-4 zł, a soku o złotówkę, to czy ten interes się nie opłaca? Okaże się za chwilę, jak złapiecie za kalkulatory, że w Waszej kieszeni może zostać nawet tysiąc złotych.

To jest oczywiście dopiero początek, wszystko to, co powinno się zrobić jak najszybciej. Przed Wami jeszcze kilka bardziej czy mniej trudnych wyborów. Pamiętajcie jednak, to Wy jesteście w tym dniu najważniejsi!

R.R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.