Czy wypożyczenie sukni ślubnej to dobry pomysł?

Wybór sukni ślubnej to dla panny młodej najważniejszy element przygotowań przed weselem i jednocześnie najprzyjemniejszy. Nie ma kobiety, która nie cieszyłaby się z możliwości przymierzania pięknych sukni balowych w celu wyboru tej idealnej na najważniejszy dzień w życiu. Obecnie coraz bardziej popularne stało się wypożyczanie sukni ślubnej. Można oczywiście skorzystać z usług krawcowej, która specjalnie dla nas stworzy kreacje uszytą na miarę. Panny młode kupują też suknie nowe z salonu lub używane, które potem przerabiają.

Koszt sukni nowej, a jej wypożyczenie

Koszt nowej sukni ślubnej jest zależny zarówno od modelu, marki, salonu, w którym ją kupimy. Nie możemy jednoznacznie stwierdzić ile on wyniesie. Szacuje się, że najczęściej panna młoda na nową suknię wyda minimum 3000zł. Bardzo często zakup nowej sukni to realizacja marzeń z dzieciństwa o pięknej sukni, która latami będzie wisiała w szafie, będzie pod ręką, kiedy będziemy mieć ochotę na wspomnienia. Koszt wypożyczenia sukni także zależy od modelu i salonu, w którym jej poszukujemy. Możemy już zaopatrzyć się w piękną sukienkę za cenę 1000 – 1500zł.

Zalety i wady wypożyczenia sukni ślubnej

Zaletą jest oczywiście cena, a co za tym idzie możliwość zaoszczędzenia sporej sumy. Wiemy, jak ważny w czasie organizacji ślubu i wesela jest każdy grosz. Za wolną kwotę możemy np. kupić sobie lub wypożyczyć drugą sukienkę, którą zamienimy w trakcie wesela. Za stosunkowo niską kwotę mamy do wyboru bardzo dużo różnych wzorów, dzięki czemu na pewno uda nam się dopasować coś dla siebie. Wadą takiego wypożyczenia będzie strach przed zniszczeniem, podarciem czy poplamieniem takiej sukni. Oczywiście także jeśli zakochałyśmy się w niej, to rozstanie z może być dla niektórych z nas bolesne.

Dlaczego coraz częściej panny młode wybierają wypożyczenie sukni ślubnej

Nowa suknia jest oczywiście piękna, całkowicie nasza i możemy z nią zrobić co nam się żywnie podoba. Jednak najczęściej po kilku latach zalegania w szafie i tak suknia zostanie wystawiona na sprzedaż. Wydana suma pieniędzy na zakup nowej nigdy nam się nie zwróci, za używaną dostaniemy najwyżej kilkaset złotych. Gdy mamy do wyboru od razu wydać co najmniej o połowę mniej i móc cieszyć się wymarzonym modelem w tym ważnym dniu to warto z tego skorzystać. Panie, które zdecydowały się na wypożyczenie sukni ślubnej nie żałują, a zdjęcia i film z wesela są dla nich najpiękniejszą pamiątką z tego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *