Jak zainwestować pieniądze po weselu?

Minęły już czasy, w których rodzina i przyjaciele przynosili dowolne, wybrane przez siebie prezenty na wesele. Obecnie zaledwie kilka osób zdecyduje się na zakup prezentu bez konsultacji z młodą parą, a większość wybiera pieniądze w kopercie. Dzięki temu epokę trzech zastaw stołowych i czterech kompletów pościeli mamy już za sobą. Młodzi są oczywiście zadowoleni z takiego obrotu spraw, bardzo często nawet zaproszenia ślubne zawierają przekazane w taktowny sposób wskazówki co do oczekiwań młodej pary. Podpowiemy co zrobić, by jak najlepiej zainwestować otrzymane w prezencie pieniądze.

Na co młoda para przeznaczy swoje pieniądze?

To na, jaki cel młodzi wykorzystają sprezentowaną gotówkę zależy oczywiście od ich sytuacji życiowej. Zgromadzone w ten sposób środki są niezwykle istotne z punktu widzenia ludzi dopiero wkraczających na wspólną drogę życia. Potrzeb jest wiele, jak choćby spłata kredytu, remont, rozbudowa domu rodzinnego, wyposażenie mieszkania wedle własnego upodobania czy wyprawka dla dziecka. Część zdecyduje się na przeznaczenie tych pieniędzy, jako wkład własny przy ubieganiu się o kredyt inni pomyślą o zaoszczędzeniu tej sumy na cele mieszkaniowe.
Możliwość zainwestowania otrzymanych pieniędzy
Możemy oczywiście spróbować znacznie powiększyć swój kapitał wybierając ryzykowne inwestycje, jak akcje czy gra na giełdzie. Jednak dla osób twardo stąpających po ziemi i myślących o powiększeniu rodziny ryzyko może nie wydać się być najlepszym rozwiązaniem. Najpopularniejszym produktem oszczędnościowym w Polsce są lokaty oraz konta oszczędnościowe, które mimo niskich zysków gwarantują bezpieczeństwo zgromadzonych środków.

A może wspólna lokata dla pary młodej?

Różnorodność dostępnych na rynku usług bankowych ofert lokat i kont oszczędnościowych pozwala nam dobrać idealny produkt dopasowany do naszych potrzeb. W zależności od celu oszczędzania i kwoty, jaką chcemy zgromadzić wybierzemy lokatę krotko lub długoterminową. Popularne są też konta oszczędnościowe, które są niżej oprocentowane, ale dają nam możliwość swobody dysponowania swoimi oszczędnościami. Aby wybrać ofertę, która najbardziej odpowiada na nasze potrzeby warto skorzystać z porównywarki lokat i kont oszczędnościowych http://extralokaty.pl/

Jak zainwestować pieniądze otrzymane w prezencie?

Cel, na jaki przeznaczymy te pieniądze powinien być dokładnie przemyślany przez nowożeńców. Pochopne decyzje mogą przyczynić się do szybkiej utraty znacznej sumy pieniędzy, co w przyszłości może być tematem wielu małżeńskich kłótni. To sytuacja życiowa młodej pary będzie najważniejszym czynnikiem decydującym o przeznaczeniu otrzymanych pieniędzy. Jeśli jednak sytuacja ta pozwala na zainwestowanie to warto pomyśleć o lokacie, która może przybliżyć nas do realizacji wspólnych marzeń m.in. o własnym mieszkaniu.

3 thoughts on “Jak zainwestować pieniądze po weselu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.