Kogo ma wybrać panna młoda na świadkową?

Wybór świadkowej na pierwszy rzut oka wydaje się być błahą sprawą, jednak odpowiedni wybór może przynieść nam wiele korzyści. Świadkowa zadba o nasz welon w trakcie ślubu, o prawidłowy przebieg wesela, a nawet pomoże nam w przygotowaniach. Wsparcie duchowe jest również istotne, jeśli coś nie pójdzie po naszej myśli to słowa otuchy ze strony bliskiej przyjaciółki pomogą nam przetrwać chwilowe niedogodności.

Czy świadkowa musi być z rodziny?

Dla wielu par wybór jest oczywisty jeśli świadek i świadkowa to musi być brat i siostra. Bardzo często wybór trafia właśnie na osobę spokrewnioną. Nie jest to jednak reguła, żadne normy nie nakazują takiego wyboru. Jeśli oczywiście nasza siostra czy kuzynka, czy nawet siostra przyszłego męża wydaje nam się być osobą najodpowiedniejszą by zostać świadkową to warto z tego skorzystać. Przyjaciółka, której możemy zaufać również na pewno będzie bardzo pomocna i wesprze nas w tym ważnym dniu. Tylko od nas zależy czy będzie to ktoś z rodziny, jeśli to z przyjaciółką mamy najlepsze relacje to ona powinna zostać naszą świadkową bez względu an to co powie na to rodzina.

Co brać pod uwagę dokonując wyboru?

Ważny jest charakter osoby, która ma zostać naszą świadkową, jeżeli myślimy o kuzynce, która stroni od ludzi, jest zamknięta w sobie to może lepiej pomyślmy o kimś innym, kto wydaje nam się być duszą towarzystwa. Zastanówmy się czy darzymy tą osobę zaufaniem. Wiemy, że na 100% nie zapomni o zamówieniu czegoś o co ją prosiłyśmy, że podczas wygłaszania toastu nie wypomni nam błędu z przeszłości lub nie spóźni się na ślub.

Cechy idealnej świadkowej

Biorąc pod uwagę fakt, że świadkowa będzie towarzyszyć nam podczas ceremonii oraz potem podczas wesela zapewne usiądzie tuż obok powinniśmy zadbać o to, żeby wybrać, jak najlepiej. Idealna świadkowa powinna być wesoła, zabawna, w pełni zorganizowana, punktualna, pomysłowa i najlepiej, żeby dysponowała jeszcze sporą ilością wolnego czasu.

Co nam daje trafny wybór?

Podczas ślubu bez względu na to czy w kościele czy Urzędzie Stanu Cywilnego panna młoda potrzebuje wsparcia i pewności, że wszystko wokół jest, w jak najlepszym porządku. Przypilnowanie czy welon dobrze się układa, czy suknia się nie podwija, czy nie rozmazał nam się makijaż to ważne jeśli chcemy dobrze wypaść. Dobra świadkowa pomoże nam w organizacji wesela. Podczas wesela sprawdzi czy obsługa działa sprawnie i czy nie brakuje czegoś na stołach. Dzięki jej pomocy możemy w pełni cieszyć się zabawą, jako najważniejsza osoba na przyjęciu. Podpowie co wybrać gdy nie jesteśmy pewne i zajmie się organizacją na kilka dni przed weselem kiedy my będziemy potrzebowały czasu dla siebie.

One thought on “Kogo ma wybrać panna młoda na świadkową?

  • 7 września 2017 o 23:19
    Permalink

    Pewnie Panna młoda ma duży z tym problem xd

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.