Młode małżeństwo a MdM

Ślub to początek drogi do wspólnego szczęścia. Szukając własnego kąta na świecie warto zastanowić się nad różnymi możliwościami. Co najbardziej lubicie? Na czym najbardziej Wam zależy? Możliwości jest tyle, że tylko wyobraźnia może nas ograniczać.

Gdzie wolą mieszkać młode pary?

Nie zawsze chcemy od razu uciekać od zgiełku dużego miasta. Aglomeracja daje wiele możliwości. Zasób atrakcji jest praktycznie nieograniczony. Można uprawiać każdy sport w zasięgu trzydziestominutowego spaceru. Kuchnie całego świata są w zasięgu ręki. Z punktu widzenia organizacyjnego również jest łatwiej. Bliskość pracy, żłobków i przedszkoli to wielkie ułatwienie. Ba, nawet o opiekunkę do dziecka łatwiej.
Na początku wiele par decyduje się na wynajem. Takich ofert jest mnóstwo. Jednak jak tylko młodzi zdobędą zdolność kredytową, zaczynają rozglądać się za czymś własnym. Piękne, nowe osiedla budowane przez deweloperów kuszą spokojem, niewielkim oddaleniem od centrum i standardem. Baseny i siłownie nie są już tak wielkim luksusem jak 15 lat temu. Z drugiej strony, rynek wtórny również jest otwarty dla zainteresowanych. Znaleźć można mieszkanie z duszą, często wyposażone w dogodnej lokalizacji.
Na takie nieruchomości można się postarać o rządową dopłatę MdM – https://mdmprogram.com/ . Ale to nie koniec ciekawostek. Dzięki temu rozwiązaniu można kupić dom, lub spróbować wybudować go metodą gospodarczą. Dzięki temu mamy wiele, ciekawych możliwości. To od Was zależy na co się zdecydujecie. Naważniejsze, żeby mieszkanie nie było większe jak 75 metrów, a dom musi się zamknąć w stu. Ustawa rozróżnia powierzchnię mieszkalną od użytkowej, to tutaj można trochę zyskać. Osoby wychowujące trójkę dzieci mogą rozglądać się za lokalem o dziesięć metrów większym.

Warunki uzyskania dofinansowania MdM

Niestety ustawa wprowadza kilka ograniczeń. Z programu Mieszkanie dla Młodych mogą skorzystać osoby które nie mają więcej jak 35 lat i nie posiadały w przeszłości nieruchomości. No chyba, że mają trójkę dzieci. Rodziny wielodzietne nie muszą spełniać tych ograniczeń – gwarantuje to prorodzinny charakter programu. To właśnie od liczy wychowywanych pociech zależy wysokość dofinansowania. Waha się ono między dziesięcioma a 30 procentami. Taka nieruchomość nie może również przekroczyć maksymalnej ceny za metr. Bank Gospodarstwa Krajowego wyznacza limity raz na kwartał. Są różne dla poszczególnych województw, ceny też są inne dla największego miasta, jego okolic i reszty regionu.

Jeżeli zastanawialiście się na zakupem mieszkania, chociaż sprawdźcie rządową ofertę. Może jest skrojona właśnie na Was? A jeżeli mieliście już doczynienia z Mieszkaniem dla Młodych podzielcie się w komentarzach. pomożecie innym! Na beneficjentów czeka jeszcze ok sześciuset milionów złotych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.