[Poradnik] Jakim samochodem do ślubu?

Podczas planowania ślubu wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. W tym także kwestia samochodu, którym podjedziemy do kościoła i na salę weselną. Jak go wybrać?

Tradycyjnie czy nowocześnie?

Nic dziwnego, że chcemy, by auto się bardzo dobrze prezentowało. W końcu (najprawdopodobniej) będziemy mieli taką okazję tylko raz w życiu doświadczyć takiej przejażdżki.
Pierwszy dylemat: klasyczny, zabytkowy samochód czy może raczej nowoczesne auto. Rozstrzygając go, należy pamiętać, że auto powinno pasować do wnętrz w jakich urządzamy zabawę weselną. Dlatego, gdy organizujemy ją w zabytkowym dworze zabytkowy Rolls Royce, Bentley, Daimler czy nasza, polska Syrenka może tu jak najbardziej pasować.

Jeśli chodzi o nowoczesne, luksusowe auta, to często wybieranymi markami są Porsche, Lexus, Chrysler, Maserati. Sporą popularnością cieszą się klasyczne Mercedesy klasy E, BMW czy Audi A5 i A4. Jak widać, znajdzie się coś i na bardziej, i na te trochę mniej zasobne kieszenie. My polecilibyśmy tutaj zawsze eleganckiego Mercedesa.

Na ślub czarny czy biały, kabrio czy limuzyna?

Kolor auta to ważna sprawa. Nie tylko dla kobiet, jak stereotypowo zwykło się to określać. Biel lub czerń musi się idealnie komponować z kwiatami, które ozdobią samochód, przez co ich wybór nie może być zdany na przypadek. My polecamy coś pośrodku, czyli kolor srebrny, również dość popularny.
Nieco mniej popularnym, lecz na pewno spektakularnym może być wybór kabrioletu, co z całą pewnością zapamiętają wszyscy goście. Taki wariant sprawdza się w miesiące letnie, choć może nas spotkać wtedy przykra, deszczowa niespodzianka. Dlatego, polecamy auto z klasycznym dachem, lecz na pewno nie limuzynę, coraz mniej popularną jako ślubny środek transportu.

O tym lepiej nie zapomnieć

Zawężając poszukiwania auta do paru marek, łatwiej nam będzie znaleźć ofertę, którą będziemy mogli zaakceptować finansowo, bez konieczności dużo kosztujących zwłaszcza fanów motoryzacji kompromisów. Nie warto wybierać w ciemno, nawet gdy wypożyczający, firma lub osoba prywatna, cieszy się dobrą opinię. Koniecznie umówmy się na spotkanie i samemu sprawdźmy, czy stan faktyczny odpowiada ogłoszeniu, na które natrafiliśmy.

Nie zapomnijmy tu o sposobie rozliczenia. Najczęściej spotykane są dwie formuły: płatność od każdej godziny lub stała stawka, niezależną od czasu, w którym będzie nam potrzebne auto. Tutaj mała podpowiedź: im dalej od kościoła do sali weselnej, tym bardziej opłacalna będzie stała stawka. Przygotujmy się też na zaliczkę płatną w dniu rezerwacji i reszcie opłaty już w dniu ślubu.
Auto warto zarezerwować dużo wcześniej, przez co być może cena będzie niższa i to właśnie dla modelu, którym chcielibyśmy zajechać pod kościół. Rezerwacja na ok. pół roku przed na pewno sprawi, że będziemy mieli większy wybór.

Te, dość przyziemne, kwestie musimy załatwić być bez nerwów przeżyć jeden z najpiękniejszych dni w życiu. Akurat na wyborze auta warto przesadnie nie oszczędzać, chociaż solidne rozeznanie sprawi, że nie wydamy dużo. Najważniejsze jednak, byśmy w samochodzie do ślubu czuli się wyśmienicie, jednocześnie zadając nieco szyku.

One thought on “[Poradnik] Jakim samochodem do ślubu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.